Wiocha
Wiadomości z tagiem Skoda  RSS
Skoda przygotowuje się na przyszłość

08.04.2020 13:37

Czeska marka należąca do Grupy Volkswagena opracowała strategię działań na najbliższe miesiące. Ma ona na celu zapewnienie pracownikom bezpieczeństwa w czasie epidemii koronawirusa, przy jednoczesnym utrzymaniu płynności firmy.

Źródło: www.samar.pl

Škoda Octavia - stan idealny import niemcy bezwypadkowa

08.04.2020 11:13

Skoda Octavia 1,6 tdi 105 km bezwypadkowa bezwypadkowa bardzo oszczędna 5-6 L/100 km import niemcy f-vat marża - skórzane koło kierownicy - regulacja wysokości fotela kierowcy - dzielona tylna kanapa - tylna roleta KOMFORT: - elektrycznie regulowane szyby przednie i tylne - elektrycznie regulo…

Źródło: motosprzedaz.pl

Škoda Fabia - Skoda Fabia 1.4 5D klimatyzacja

08.04.2020 6:06

Auto zadbane, Mały przebieg 43801 km, Serwisowany w ASO, opony zimowe 14

Źródło: motosprzedaz.pl

Škoda Fabia - Salobn Polska * I wł.

07.04.2020 8:20

OPIS PREZENTOWANEGO POJAZDU: SKODA FABIA HTB 1.6 DIESEL * 75 KM rok produkcji - 2012 pierwsza rejestracja - 17.04.2012 SALON POLSKA !!! JEDEN WŁAŚCICIEL !!! NA SAMOCHÓD WYSTAWIAMY FV 23% !!! PODANA CENA JEST CENĄ NETTO !!! BRUTTO - 14.600 ZŁ Wyposażenie: * Skrzynia biegów manualna / 5-cio biegow…

Źródło: motosprzedaz.pl

Skoda Rapid - Hatchback 2015 - Autocentrum AAA Auto

06.04.2020 4:13

MIESIĘCZNA RATA NA TEN SAMOCHÓD JUŻ OD 143 PLN* SKORZYSTAJ Z NAJNIŻSZEJ STOPY PROCENTOWEJ OD 5 LAT! Oferujemy auta z wkładem własnym 0%, raty aż na 120 miesięcy, odroczenie spłaty kredytu nawet o 5 miesięcy, ubezpieczenie spłaty kredytu. Kompaktowa Skoda z dynamicznym i oszczędnym silnikiem ben…

Tagi: Skoda
Źródło: motosprzedaz.pl

[OT] - czy i kiedy Polska zbankrutuje?.... Part 1

04.04.2020 12:11

Czy faktycznie, dzieki PiS jest tak zle?
Pozwalam sobie skopiowac fragmenty.
Morawiecki ogłosił, że Polska bankrutuje, a winę za to ponoszą on, Kaczyński i PiS
[...]
Perłą w koronie tego przemówienia jest zdanie, w którym premier ogłosił senatorom, Ĺźe on i jego rząd nie mają bladego pojęcia, co się wokół nich dzieje: „Po prostu dzisiaj, kiedy mamy do czynienia z sytuacją bezprecedensową, jak to Rzymianie mawiali, iam proximus ardet Ucalegon, musimy gwałtownie wymyślać, konstruować i wdraĹźać nowe instrumenty polityki fiskalnej i monetarnej”.
[...]
Cała Polska frankowiczem
To, co premier opowiadał senatorom, moĹźna ująć w równie jak poemat klasyczną formę dialogu premiera z obywatelem. Z tym zastrzeĹźeniem, Ĺźe gdyby czytelnik miał poczucie, Ĺźe oryginalne wypowiedzi Morawieckiego z Senatu więcej mają ukryć, niĹź rozjaśnić, to nie jest w tym poczuciu odosobniony, dlatego pozwoliłem sobie dodać autorski przekład z Morawieckiego na polski.
Morawiecki: „Dokonaliśmy prefinansowania w ogromnym zakresie – 50 miliardów złotych. Ale na ile wystarczy te 50 miliardów? OtóĹź na okres sześciu-siedmiu tygodni. Takie są potrzeby związane z wypłatą emerytur, chorobowego, wynagrodzeń dla nauczycieli i słuĹźby zdrowia. Mówię o wszystkich potrzebach bieżących i operacyjnych budĹźetu państwa”.
Tłumaczenie na polski: „Udało nam się wyskrobać 50 miliardów złotych poduszki finansowej, ale na więcej nie ma szans”.
Obywatel: „Świetnie, ale to jest chyba właśnie ten moment, żeby pożyczyć pieniądze na podtrzymanie przy życiu znokautowanej przez walkę z epidemią gospodarki. Przecież robią tak państwa na całym świecie!”.
Morawiecki odpowiada w Senacie: “Mając taki zasób finansowy, jednocześnie musimy dbać o to, Ĺźeby mieć zdolność do emisji długu w najbliĹźszych tygodniach, pomimo tego zasobu. Wyjaśnię, dlaczego tak uwaĹźam, dlaczego taką tezę bym postawił i dlaczego proszę państwa, Wysoką Izbę, o zaakceptowanie takiej tezy. JeĹźeli państwo ją zaakceptujecie, to jednocześnie będzie to oznaczało, Ĺźe jest zrozumienie Wysokiej Izby dla takiego, a nie innego zakresu finansowego, poziomu finansowania poszczególnych filarów tarczy antykryzysowej”.
Tłumaczenie tego kręcenia na polski: „Za sześć do siedmiu tygodni, jeśli państwo nie zacznie otrzymywać pieniędzy z podatków i składek, a z powodu epidemii nie zacznie, wszystkie zdolności zaciągania kredytu przez państwo będą musiały być wykorzystywane na niedopuszczenie do bankructwa, czyli wypłatę sztywnych wydatków: emerytur, zasiłków, wynagrodzeń sektora budĹźetowego, obsługę długu. Na udawanie, Ĺźe ratujemy gospodarkę, moĹźemy przeznaczyć 50 miliardów. Więcej nie wyciśniemy”.
Obywatel nadal wątpi: „Ale w sumie to dlaczego nagle teraz nie wyciśniecie? Skoro prezes NBP opowiada, Ĺźe gotówki są nieprzebrane ilości, a było na dodatkowe emerytury, na 500 plus, na obniĹźenie wieku emerytalnego. Dlaczego nagle, kiedy Polska idzie na dno, wy nagle mówicie, Ĺźe dla całej gospodarki macie 50 miliardów, skoro jeszcze parę tygodni temu mieliście 10 miliardów na samo TVP?”.
Morawiecki w Senacie: „Ja się cieszę, Ĺźe w obliczu tak głębokiego kryzysu mamy zrozumienie ze strony polityki monetarnej, ale jej zasięg i głębokość działania są i tak uzaleĹźnione od wiarygodności kredytowej państwa polskiego. W sytuacji nadmiernej monetyzacji części długu albo w ogóle monetyzacji w zakresie, który zostałby uznany przez rynki finansowe za ryzykowny, kryzys uderzy nas kanałem walutowym bądź kanałem bankowym. 70 miliardów euro długu państwowego jest denominowane w walutach obcych, ok. 120-130 miliardów długu przedsiębiorstw (…) jest denominowane w walutach obcych, no a o kredytach frankowych wszyscy Polacy wiedzą, na dzisiaj frankowe i eurowe kredyty hipoteczne to jest ok. 120 miliardów złotych”.
Znów tłumaczenie: „Nie mamy skąd wziąć tych pieniędzy. Tak napięliśmy zdolności poĹźyczkowe państwa, Ĺźe nikt przy zdrowych zmysłach nam teraz więcej nie poĹźyczy. Drukować przez NBP tych pieniędzy nie moĹźemy, bo inflacja wyleci przez sufit, a razem z nią kursy walut. A Ĺźe przespaliśmy czas, kiedy moĹźna było wejść do strefy euro, to juĹź teraz chłoszczą nas po pysku droĹźejące waluty, w których radośnie zaciągaliśmy poĹźyczki”.
PiS przegrało Polskę
Co gorsza, z przemówienia Mateusza Morawieckiego wynika, Ĺźe zdaje on sobie sprawę z tego, jakie będą skutki rozpoczynającego się kryzysu dla polskiej gospodarki. Morawiecki przyznał, Ĺźe wie, Ĺźe olbrzymie programy pomocowe na Zachodzie mają na celu nie tylko ratowanie własnych gospodarek, ale równieĹź wyjście z tego kryzysu na uprzywilejowanej pozycji, co pozwoli gospodarkom dokonać ekspansji kosztem firm z państw, które takiej pomocy nie miały.
I moĹźna mu zaufać, Ĺźe wie, jak to działa: w latach 2007-15 był prezesem banku BZWBK, który w 2011 r. przeszedł z irlandzkiej grupy kapitałowej AIB do hiszpańskiego Santandera dlatego, Ĺźe AIB w wyniku kryzysu 2008 r. zbankrutowało i zostało znacjonalizowane przez irlandzki rząd. Teraz Morawiecki będzie jednak szefem nie jednego sprzedawanego banku, a premierem kraju, który idzie na wyprzedaĹź.
Zamrozić gospodarkę w locie
Walka z obecnym kryzysem ekonomicznym wymaga „tylko” wystarczającej ilości pieniędzy, by państwo miało możliwość niedopuszczenia do rozpadu przedsiębiorstw i zapaści popytu.
Stąd wzięło się finansowanie wynagrodzeń pracowników, których firmy by w chwili kryzysu zwolniły – Dania, która tę koncepcję opracowała, wypłaci pracownikom podczas postojowego 75-90 proc. wynagrodzenia, z górnym limitem w okolicach średniego wynagrodzenia.
Efekty? Po pierwsze, pracownicy zostają w swoich firmach, choć w rzeczywistości siedzą w domach. Po drugie, zachowują dochody, co nie tylko ogranicza konsekwencje społeczne kryzysu, ale też pozwala utrzymać popyt konsumencki na poziomie zbliżonym do pierwotnego.
Duńczycy wychodzą z założenia, że wydanie w trzy miesiące na program pomocowy 13 proc. PKB i tak będzie tańsze niż koszty wzrostu bezrobocia i długotrwałej recesji gospodarczej.
Dopłaty do wynagrodzeń uzupełniają rezygnacja lub odsunięcie w czasie podatków i składek, bezpośrednie granty dla firm i gwarantowane przez rząd kredyty (tu rekordy bije Wielka Brytania, która na granty i kredyty wyda 350 mld funtów, czyli ok. 15 proc. PKB). Ma to pozwolić przedsiębiorstwom zachować płynność finansową.
Jednocześnie banki centralne tną stopy procentowe do rekordowo niskich poziomów i pompują gotówkę w rynki, by nie dopuścić do ustania akcji kredytowej banków komercyjnych.
Oczywiście, programy pomocowe nie obejmą wszystkich. Najsłabsze firmy upadają wszędzie i wszędzie rośnie bezrobocie oraz obciążenie systemu zabezpieczeń społecznych. Ale w miarę zdrowa firma w Danii lub Wielkiej Brytanii powinna wyjść z tego kryzysu osłabiona i dodatkowo zadłuĹźona, ale ze sprzętem, lokalami, pracownikami i ich kompetencjami. Będzie mogła niemal z dnia na dzień wrócić do normalnej pracy i będą na owoce tej pracy klienci, bo przeciwdziałanie spadkowi dochodów ludności oznacza utrzymanie popytu.
Do tego taka firma dostanie bonus, który napędzi inwestycje, bo otworzą się przestrzenie rynków przed kryzysem należące do przedsiębiorstw, które nie przetrwały lub są dramatycznie osłabione – na przykład dlatego, Ĺźe z powodu braku pomocy swoich rządów muszą mozolnie odbudowywać pozycję rynkową w warunkach głębokiego załamania popytu konsumenckiego.

Tagi: Skoda
Źródło: forum.gazeta.pl

Raczkowski w oczekiwaniu na mistrzostwa Europy

04.04.2020 10:36

Raczkowski zgłosił się na pełny sezon Euro RX Super 1600. Po zmianach w kalendarzu rywalizację powinien rozpocząć od lipcowych zawodów w Szwecji. Czeka na niego sześć rund. Jest jedynym Polakiem, który wysłał stałe zgłoszenie.
W sezonie 2020 zasiądzie za kierownicą Skody Fabii, tak jak w zeszłym roku. Kontynuuje współpracę z zespołem Automax Motorsport.
- Przygotowania ...

Źródło: pl.motorsport.com

Škoda Fabia - Salobn Polska * I wł.

04.04.2020 8:18

OPIS PREZENTOWANEGO POJAZDU: SKODA FABIA HTB 1.6 DIESEL * 75 KM rok produkcji - 2012 pierwsza rejestracja - 17.04.2012 SALON POLSKA !!! JEDEN WŁAŚCICIEL !!! NA SAMOCHÓD WYSTAWIAMY FV 23% !!! PODANA CENA JEST CENĄ NETTO !!! BRUTTO - 14.600 ZŁ Wyposażenie: * Skrzynia biegów manualna / 5-cio biegow…

Źródło: motosprzedaz.pl

Škoda Fabia - Skoda Fabia 1.4 5D klimatyzacja

04.04.2020 6:06

Auto zadbane, Mały przebieg 43801 km, Serwisowany w ASO, opony zimowe 14

Źródło: motosprzedaz.pl

Starsze wiadomości »
reklama
Wiocha

Prointegra
Kontakt z nami