Klatka.pl
Wiadomości z tagiem Olej  RSS
Dakar: trzecie miejsce Goczała i Martona w klasie UTV

12.01.2021 20:13

Marek Goczał i Rafał Marton zajęli trzecie miejsce w klasie lekkich pojazdów UTV na dziewiątym etapie Rajdu Dakar. W klasyfikacji generalnej trzecią pozycję utrzymali Aaron Domżała i Maciej Marton, którzy we wtorek ponieśli kolejne straty czasowe.

Tagi: Aro, Olej
Źródło: sport.onet.pl

Harley-Davidson na razie raczej bez kolejnych motocykli elektrycznych

12.01.2021 11:18

Harley-Davidson pod nową władzą wycofuje się z wielu ambitnych planów, które pojawiły się w ostatnich latach. Jak można się było spodziewać,...

Tagi: Olej
Źródło: moto.wp.pl

F1. Jacques Villeneuve krytykuje Ferrari. "Tu chodzi tylko o pieniądze"

12.01.2021 8:35

Ferrari od kilku lat prowadzi akademię talentów i sukcesywnie wprowadza do F1 kolejnych kierowców. Sposób działania Włochów krytykuje Jacques Villeneuve. Zdaniem Kanadyjczyka, zespół przyjmuje do akademii tylko kierowców z pakietem sponsorskim.

Tagi: Ferrari, Olej
Źródło: sportowefakty.wp.pl

Volvo FL 280 - 4x2*Klima*Sypialnia

11.01.2021 16:31

- winda bez dozoru - po serwisie olejowym - nowe akumulatory - nowe opony przód - wymiary: długość: 8 m, szerokość: 2,5 , wysokość: 2,2 m - zarejestrowany w Polsce - import ze Szwecji w 2016 roku - faktura VAT 23% - możliwość odpisu 100% VAT - możliwy kredyt lub leasing uproszczony - profesjonalna…

Źródło: motosprzedaz.pl

Nowa Yamaha Super Tenere dostanie turbo? Patenty ujawniają nowe informacje

11.01.2021 12:47

Pojawiły się kolejne informacje na temat silnika turbo, nad którym pracuje Yamaha.

Tagi: Olej
Źródło: www.motocykl-online.pl

Kolejny kierowca uderzył w barierki na Zakręcie Mistrzów. To już powoli tradycja (Video)

11.01.2021 7:10


Ten popularny łuk na Drogowej Trasie Średnicowej ponownie dał o sobie znać. To kolejne tego typu zdarzenie w tym miesiącu. W końcu musi coś się zmienić. Nagłaśnianie sprawy nie jest w stu procentach skuteczne, bo nie do każdego użytkownika tej drogi docierają informacje z mediów. Nie wszyscy też traktują te doniesienia na tyle poważnie, by [...]

Tagi: Olej
Źródło: namasce.pl

Nowe auto za 60 tysięcy złotych: 2021 rok to drożyzna, ale znaleźliśmy kilka ciekawych modeli

09.01.2021 22:57


Pandemia dała się we znaki światowej gospodarce. Nie jest ona jednak jedynym winowajcą wzrostu cen wielu dóbr. Błędy polityczne powielane przez lata, nowe podatki, kolejne obostrzenia… To wszystko wpłynęło na bieżącą sytuację, która, delikatnie mówiąc, nie jest zbyt dobra. Sprzedaż aut wśród klientów indywidualnych jest mizerna. Gdyby nie ostatni zryw firm w okresach wakacyjnym i [...]

Tagi: Olej
Źródło: namasce.pl

Policjanci szukają świadków podcięcia przydrożnych drzew na Kaszubach

09.01.2021 20:49

7 stycznia po godz. 22:00 na trasie Kawle – Dolina Jadwigi policjanci zauważyli leżące na drodze drzewo. Na miejscu ustalili, że pień tego drzewa oraz pnie kolejnych przydrożnych drzew zostały wcześniej nacięte. Funkcjonariusze proszą o pomoc w znalezieniu osoby, która mogła tego dokonać. Na trasie Kawle – Dolina Jadwigi (droga Kartuzy – Słupsk) policjanci zauważyli ...

Tagi: Policja, Olej
Źródło: www.moto3m.pl

via Carpatia rośnie !

09.01.2021 20:12

Do tej pory kierowcy korzystają z ponad 75 km szlaku, a długość całej trasy w naszym kraju wyniesie ok. 700 km. W 2021 roku planujemy podpisać kolejne 11 umów na odcinki S19 o łącznej długości prawie 170 km. Jeśli chodzi o odcinki planowane do oddania, to w przyszłym roku chcielibyśmy udostępnić następne 70 km

Tagi: Olej
Źródło: forum.gazeta.pl

OT - mogliby już sie przestać ....olić z nami

09.01.2021 12:11

Te małe kroczki są męczące.
Nie prościej od razu wszystkich, którzy są nie z nimi aresztować?
Przecież to i tak zmierza w tym kierunku, po co sie pier....olić i to przedłużać?
Władza nie może być miękiszonem jak chce być twarda, prawdziwa, itd...
Uczestnicy protestów masowo odmawiają przyjmowania mandatów, a sądy nie zgadzają się na ich karanie. Dlatego PiS chce zlikwidować moĹźliwość odmowy przyjęcia mandatu. Teraz trzeba będzie płacić i samemu odwoływać się do sądu. "Odmowy są impulsywne i nieprzemyślane" - uzasadnia projekt PiS.
Zapewne powstał w resorcie sprawiedliwości, ale w Sejmie złoĹźyła go grupa 32 posłów koalicji rządzącej (ich przedstawicielem jest poseł Solidarnej Polski Jan Kanthak). W ten sposób PiS kolejny raz korzysta z szybszej ścieĹźki legislacyjnej, omijając przy tym obowiązek konsultacji.
Najnowsza nowelizacja zmieni kodeks postępowania w sprawach o wykroczenia, regulujący sprawy inicjowane przez policję i straĹź miejską. NajwaĹźniejsza zmiana dotyczy moĹźliwości zaskarĹźenia mandatów za wykroczenia. Jeśli ustawa wejdzie w Ĺźycie, nie będzie juĹź moĹźna odmówić ich przyjęcia. Przepis, który dziś to reguluje, po prostu zostanie z kodeksu wykreślony.
„Proponuje się przyjęcie załoĹźenia, Ĺźe grzywna staje się wykonalna, a ukarany nie moĹźe odmówić przyjęcia mandatu” – czytamy w uzasadnieniu projektu.
„Odmowa przyjęcia mandatu niejednokrotnie ma charakter impulsywny i nieprzemyślany, a w konsekwencji powoduje konieczność podjęcia szeregu czynności związanych z wytoczeniem oskarĹźenia” – uzasadnia zmianę PiS na Twitterze dr Wojciech Górowski, karnista z UJ. „Władza wie lepiej, jakie emocje są dla nas dobre. Niebywałe”.
Po zmianach sprawca wykroczenia zostanie ukarany w momencie wręczenia mu mandatu. A jeśli nie poczuwa się do winy? Sam będzie musiał odwołać się do sądu rejonowego. Dostanie na to siedem dni, czyli tyle, ile będzie miał na zapłacenie grzywny. W przypadku kierowców brak odwołania zakończy się naliczeniem punktów karnych.
„Czyli obywatel musi zapłacić mandat, nawet bezpodstawny, a później moĹźe się odwoływać. Jak wygra, to moĹźe zwrócą. Bez odsetek” – komentują sędziowie z Iustitii.
„Proponuję, Ĺźeby policjant od razu wyciągał z portfela delikwenta równowartość grzywny, a później niech się ten odwołuje” – napisał na Twitterze krakowski sędzia Maciej Czajka ze stowarzyszenia Themis.
„A następnie może uchwalą: niech najpierw odsiedzi, a potem może się odwoływać” - wreszcie sensowna propozycja. Swoja droga najlepiej posadzic wszystkich, a potem indywidualnie oceniac i wypuszczać tylko tych, co do ktorych nie bedzie watpiliwosci co mysla i co zrobia.
A art. 42 konstytucji: „KaĹźdego uwaĹźa się za niewinnego, dopóki jego wina nie zostanie stwierdzona prawomocnym wyrokiem sądu” - wygumkować!
Samo postępowanie przed sądem ma toczyć się na specjalnych warunkach. Jeśli ukarany nie wskaĹźe w odwołaniu wszystkich znanych mu dowodów swojej niewinności, później juĹź nie będzie się mógł na nie powoływać.
Sąd uchyli mandat albo go utrzyma. Ale moĹźe równieĹź wymierzyć surowszą karę. Zakaz pogorszenia sytuacji ukaranego, który jest waĹźną gwarancją procesową, tu nie będzie miał zastosowania. Od wyroku będzie przysługiwać apelacja.
Wręczając mandaty, policjanci mają informować ukaranych o moĹźliwości otrzymanie jeszcze surowszej kary, co zapewne ma zniechęcać do składania odwołania. Z uzasadnienia projektu wynika jasno: PiS liczy, Ĺźe wiele osób nie będzie szukać sprawiedliwości na własną rękę. Planowanym efektem „przerzucenia ciężaru zaskarĹźenia mandatu na ukaranego” ma być „znaczne zmniejszenie wpływu spraw do sądu” i „odciążenie funkcjonariuszy od składania duĹźej liczby wniosków o ukaranie”. Po zmianach policja będzie jedynie przesyłać akta do sądu. Jej przedstawiciele będą mogli równieĹź wystąpić w roli oskarĹźycieli publicznych.
--
Pozdrawiam,
galtom
"Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac?" - George Carlin

Źródło: forum.gazeta.pl

Starsze wiadomości »
reklama
Klatka.pl
Kontakt z nami