Klatka.pl
Forum  RSS
Czymu pug 2008 taki drogi?

Tak z ciekawości. Polityka PSA że marża duża, ktoś coś zaczął pisać. To nawet mazda cx3 czy vw t-cross (ten segment) tańsze, z 85k dobra wersja, pug z 95k, owszem wszystko względne, że jedno auto ma to, drugie tamto, ale żeby aż tak drogo?

Tagi: Mazda
Źródło: forum.gazeta.pl

OT/Staram się jak mogę...

unikać seriali na Netfliksie, zwłaszcza tych lepsiejszych typu, Breaking Bad, Dom z papieru czy Prison Break traktując je jako czasopoĹźeracze. Na Netfliksie obejrzałem w zasadzie tylko dwa seriale Last dance z Jordanem i Gambit królowej. Wczoraj wchodzę do pokoju młodej, godzina myślę ok. 11.00 ogląda se jakiś filmik, akcja wartka zamieszki w więzieniu, myślę sobie przycupnę na chwilę i zobaczę jak się skończą te zamieszki. Obejrzałem do końca odcinek, bodajĹźe 4, ale niestety, o naturo złośliwa, zamieszki się w tym odcinku nie skończyły. Przeszedłem na swój odbiornik telewizyjny i zacząłem oglądać, przyspieszając sceny niezwiązane z więzieniem. Skończyłem na ostatnim 22 odcinku o godz. 3.20. Dziś zaczynam oglądać drugą serię. Niech to szlag.

Źródło: forum.gazeta.pl

To nie ja waga nagral, tylko jakis maruda, ale...

Ma chlop autor filmiku sto procent racji. Dlaczego tego samozwanczego Dworaka jeszcze nie zamkneli w Tworkach?
Droga skreca to trzeba wrzucic kierunkowskaz. Pas prawy jest szeroki to dwa male powinny stac na nim obok siebie, tylko ze to jest pas do jazdy na wprost i do skretu w prawo, i ten z lewej polowy pasa chce legalnie skrecic w prawo a ten z prawej polowy pasa chce pojechac na wprost, to powinni stac obok siebie zeby jeden drugiemu ULATWIAL tylko kurwa Dworak z Tworek nie przewidzial ze obaj na raz po zmianie swiatel rusza.

Źródło: forum.gazeta.pl

Opel Astra Zeneca Martyniuka

Kwintesencja tematow na topie 2021 :)

Źródło: forum.gazeta.pl

auto dla kobiety

Witajcie,
musze pożegnać się ( powody finansowe ) z moja ukochana KIA Sportage.
Jeżdżę już 2 lata i w maju kończy mi się leasing. Musze przesiąść się na cos tańszego.
Co polecacie?
- jestem wysoka 1,78
- 2 dzieci i pies ( 13 i 11 lat ), jeżdżą sporadycznie
- jeżdżę codziennie max 1,5 h, stoję dużo w korkach
- nowe, max.2letnie
- miałam kiedyś peugeot 206. Uwielbiałam je. Niestety nie robią już takich.
- podoba mi się Fiat 500, co o tym myślicie?
Pozdrawiam serdecznie, milej niedzieli

Źródło: forum.gazeta.pl

OT qbek to w Zamościu to fejk?

Czy prawda?
Jeśli gosc naprawdę to zrobił to brawo. Specjalnie bym do niego pojechał skorzystać
Mam nadzieje ze da przykład innym
--
Kobieto! Nigdy nie stawaj pomiędzy twoim mężczyzną, a jego kolegami. Pamiętaj, Ĺźe on nie zastąpi swoich kolegów masturbacją. Ale ciebie tak.

Źródło: forum.gazeta.pl

Chyba zakladam najglupszy watek:)

Ale jak wsiadacie do samochodu, za kierownice jako kierowcy? Ja najpierw wkladam prawa noge, potem dupe, potem glowe a na koncu wciagam lewa noge. Ale dotarlo do mnie po latach, bo se tym glowy nie zawracalem, ze "osoba z najblizszej rodziny" zawsze uzywa metody "dupa first" a glowa i nogi pozniej. Engine, nie komentuj:) Znacie inne takie przypadki?

Tagi: Lada, ADAC
Źródło: forum.gazeta.pl

Stellantis czyli rozjaśnianie gwiazdami :)

Po Volkswagenie i Toyocie powstaje trzeci największy koncern motoryzacyjny.
Połączona firma połączy znane marki, takie jak Peugeot, Citroen i Vauxhall z PSA z Fiatem, Jeepem i Chryslerem.
Zawalczą o rynek Chiński, czemu się nie dziwię bo w Europie a w Polsce to juĹź w ogóle francuskie marki i włoskie nie kojarzą się z bezawaryjnością i nie biją rekordów sprzedaĹźy :)
Polacy i europejczycy wolą motoryzację niemiecką + japońską jako wzór bezawaryjności :)

Źródło: forum.gazeta.pl

via Carpatia rośnie !

Do tej pory kierowcy korzystają z ponad 75 km szlaku, a długość całej trasy w naszym kraju wyniesie ok. 700 km. W 2021 roku planujemy podpisać kolejne 11 umów na odcinki S19 o łącznej długości prawie 170 km. Jeśli chodzi o odcinki planowane do oddania, to w przyszłym roku chcielibyśmy udostępnić następne 70 km

Tagi: Olej
Źródło: forum.gazeta.pl

Czemu honda HRV jest lepsza od CRV?

Jako uĹźytkownik CRV 1,5T i okazjonalny uĹźytkownik HRV 1,5 130hp (executive automat) mojej córki, która jak leci do pracy z Berlina (nowy airport Brandenburg otwarty wreszcie) to zostawia swojego hrv'a pod moja opieką. Więc jeĹźdzę, troche oo miescie( Berlin) troche autostradami do Polski.
Więc stwierdzam że HRV jest fajniejszy niz CRV.
Czemu:
-HRV jest wystarczająco duży. Nie za maly noe za duży. CRV w miescie jest za duży, a to znaczna cześć zycia auta.
-HRV ma wystarczajacy motor. Niby 130 koni w wolnossaku yo mało, niby mały moment ale.swietny automat to maskuje. W 90% sytuacji w aucie jest cicho jak trzeba depnąć robi sie.głosniej ale na chwilę. 10 sekund do 100 mało? Daje radę.
-Hrv jest szybki, przy 130 obroty to mniej niĹź 3 tys, do 150 jest cicho.
Fakt, CRV jest szybszy, dynamiczniejszy i lepiej wyciszony. Pewniej tez jedzie przy wiekszych szybkosciach. Za to pali na autosyradzie 2 litry wiecej.
- HRV kosztował 110 tys a CRV 185
Jest lepszy ale nie o 60%
Więc po co przepłacać?
Bo przyjemność jazdy oboma, taka "jakość" mechaniczna, zestrojenie zawieszeń, praca zawieszenia czy przyjemnośc prowadzenia z racji znakomitychbukladow kierowniczych i hamulców - taka sama.
Zza kierownicy v90 najserdeczniej pozdrawiam
Jeep
--
YCDSOYA

Źródło: forum.gazeta.pl

nie będzie radyjka hehe :)

Prezes UOKiK Tomasz Chróstny zakazał przejęcia spółki Eurozet przez Agorę.
W wyniku koncentracji powstałaby silna grupa radiowa, mogąca ograniczać konkurencję na rynku reklamy radiowej oraz rozpowszechniania programów radiowych. Transakcja mogła prowadzić do powstania duopolu i marginalizacji pozostałych grup i stacji radiowych - dwie wiodące grupy radiowe (Eurozet i RMF FM) posiadałyby łącznie ok. 70 proc. udział w rynku - szacuje Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Źródło: forum.gazeta.pl

OT - mogliby już sie przestać ....olić z nami

Te małe kroczki są męczące.
Nie prościej od razu wszystkich, którzy są nie z nimi aresztować?
Przecież to i tak zmierza w tym kierunku, po co sie pier....olić i to przedłużać?
Władza nie może być miękiszonem jak chce być twarda, prawdziwa, itd...
Uczestnicy protestów masowo odmawiają przyjmowania mandatów, a sądy nie zgadzają się na ich karanie. Dlatego PiS chce zlikwidować moĹźliwość odmowy przyjęcia mandatu. Teraz trzeba będzie płacić i samemu odwoływać się do sądu. "Odmowy są impulsywne i nieprzemyślane" - uzasadnia projekt PiS.
Zapewne powstał w resorcie sprawiedliwości, ale w Sejmie złoĹźyła go grupa 32 posłów koalicji rządzącej (ich przedstawicielem jest poseł Solidarnej Polski Jan Kanthak). W ten sposób PiS kolejny raz korzysta z szybszej ścieĹźki legislacyjnej, omijając przy tym obowiązek konsultacji.
Najnowsza nowelizacja zmieni kodeks postępowania w sprawach o wykroczenia, regulujący sprawy inicjowane przez policję i straĹź miejską. NajwaĹźniejsza zmiana dotyczy moĹźliwości zaskarĹźenia mandatów za wykroczenia. Jeśli ustawa wejdzie w Ĺźycie, nie będzie juĹź moĹźna odmówić ich przyjęcia. Przepis, który dziś to reguluje, po prostu zostanie z kodeksu wykreślony.
„Proponuje się przyjęcie załoĹźenia, Ĺźe grzywna staje się wykonalna, a ukarany nie moĹźe odmówić przyjęcia mandatu” – czytamy w uzasadnieniu projektu.
„Odmowa przyjęcia mandatu niejednokrotnie ma charakter impulsywny i nieprzemyślany, a w konsekwencji powoduje konieczność podjęcia szeregu czynności związanych z wytoczeniem oskarĹźenia” – uzasadnia zmianę PiS na Twitterze dr Wojciech Górowski, karnista z UJ. „Władza wie lepiej, jakie emocje są dla nas dobre. Niebywałe”.
Po zmianach sprawca wykroczenia zostanie ukarany w momencie wręczenia mu mandatu. A jeśli nie poczuwa się do winy? Sam będzie musiał odwołać się do sądu rejonowego. Dostanie na to siedem dni, czyli tyle, ile będzie miał na zapłacenie grzywny. W przypadku kierowców brak odwołania zakończy się naliczeniem punktów karnych.
„Czyli obywatel musi zapłacić mandat, nawet bezpodstawny, a później moĹźe się odwoływać. Jak wygra, to moĹźe zwrócą. Bez odsetek” – komentują sędziowie z Iustitii.
„Proponuję, Ĺźeby policjant od razu wyciągał z portfela delikwenta równowartość grzywny, a później niech się ten odwołuje” – napisał na Twitterze krakowski sędzia Maciej Czajka ze stowarzyszenia Themis.
„A następnie może uchwalą: niech najpierw odsiedzi, a potem może się odwoływać” - wreszcie sensowna propozycja. Swoja droga najlepiej posadzic wszystkich, a potem indywidualnie oceniac i wypuszczać tylko tych, co do ktorych nie bedzie watpiliwosci co mysla i co zrobia.
A art. 42 konstytucji: „KaĹźdego uwaĹźa się za niewinnego, dopóki jego wina nie zostanie stwierdzona prawomocnym wyrokiem sądu” - wygumkować!
Samo postępowanie przed sądem ma toczyć się na specjalnych warunkach. Jeśli ukarany nie wskaĹźe w odwołaniu wszystkich znanych mu dowodów swojej niewinności, później juĹź nie będzie się mógł na nie powoływać.
Sąd uchyli mandat albo go utrzyma. Ale moĹźe równieĹź wymierzyć surowszą karę. Zakaz pogorszenia sytuacji ukaranego, który jest waĹźną gwarancją procesową, tu nie będzie miał zastosowania. Od wyroku będzie przysługiwać apelacja.
Wręczając mandaty, policjanci mają informować ukaranych o moĹźliwości otrzymanie jeszcze surowszej kary, co zapewne ma zniechęcać do składania odwołania. Z uzasadnienia projektu wynika jasno: PiS liczy, Ĺźe wiele osób nie będzie szukać sprawiedliwości na własną rękę. Planowanym efektem „przerzucenia ciężaru zaskarĹźenia mandatu na ukaranego” ma być „znaczne zmniejszenie wpływu spraw do sądu” i „odciążenie funkcjonariuszy od składania duĹźej liczby wniosków o ukaranie”. Po zmianach policja będzie jedynie przesyłać akta do sądu. Jej przedstawiciele będą mogli równieĹź wystąpić w roli oskarĹźycieli publicznych.
--
Pozdrawiam,
galtom
"Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac?" - George Carlin

Źródło: forum.gazeta.pl

A chuj, historia tego bitka mne zainteresowala

Zapytal sie o jakies wolne srodki, gotowosc na ryzyko i inne chuje, ale szukal porady. Zabralo mu piec dni, az wszedl w bitcoina, zalozyl kiedy wyjdzie i troche wczesniej wyszedl. Tylko ze tamtego dnia ta magiczna liczba 29 byla przekraczana czternascie razy i jak sie wycofal przy 28700 to nie raczyl nam powiedziec czy to bylo za pierwszym czy ostatnim razem, czy jak szlo w gore czy jak opadalo. A tak naprawde to mial byc bigos a baba imieniem Gielda ugotowala mu zwykle kapuscisko. Smacznego.

Źródło: forum.gazeta.pl

O/T bitek przebil ath odcinek drugi watku

Bitcoin najwyżej w historii. Jak ktoś ma wolne środki i lubi spore ryzyko, to myślę, że może się zastanowić nad wejściem do pociągu.
Chetnie wyslucham porady niejakiego hookers. Wejsc do tego pociagu?

Źródło: forum.gazeta.pl

V90 pierwsze wraĹźenia

Wygoda. Fotele, zawieszenie, komfort jazdy - znakomite. NX jest w innej lidze.
Muzyka z systemu B&W, grube drzwi i szyby - zero drgań - 99%ludzi wewnątrz nie zauważy ze to diesel.
Przyjemność obcowania z wnętrzem (fotele, obsługa) - bardzo duża.
Dynamika wystarczająca, zmiana biegów calkowicie bezwstrząsowa , motor ma moment, od dołu wspomaga go (nie wiem kiedy bo nie.słychać) rozruszniko-motor elektryczny i jest teĹź podobno jakiś cfancyk który na turbine daje przy niskich obrotach powietrze (nie spaliny) z jakiejs butli. Nie wiem, wazne Ĺźe nie ma turbo dziury.
200 leci bez trudu. Cicho jest do.160.
Wady:
-układ.kierowniczy wymaga przyzwyczajenia.bo jest moim zdaniem przewspomagany. Ale precyzyjny i bezdrganiowy.
-hamulce maja specyficzne dawkowanie - najpierw nic potem burza. Ale to samo jest w lexie, honda mnie rozbestwiła bo tam jest bardzo liniowo.
-przekombinowane sterowanie klimą - myślałem że sie przyzwyczaję ale wkurwia mnie caly czas
-head up display jest słabo regulowany - chętnie odsunąłbym.sobie wyswietlane znaki na bok jak w bmw a nie mogę, mozna powyłaczac niektóre ikony.
-fotele odsuniete są od boku auta wiec wysiadając brudzę spodnie. Niby jest osloniety próg ale zawsze jest tam brudno. Chujnia. Tak wiem gdybym siedział wyĹźej problem by zniknął. Ale od siedzenia wysoko mam inne auto. Tu szuram dupą po asfalcie.
Spalanie na razie w mieście z 8, na trasie dwupasmowej z 6 a na autostradzie z 10 (ale jeżdze szybciej niz zwykle)
Piszę niekonkretnie bo przejechałem dwa baki czy trzy...
Auto pomyślane jako pojazd na wakacje - na razie wydaje się pomysłem trafionym.
Pozdro
Jeep
--
YCDSOYA

Tagi: BMW, Honda, Jeep
Źródło: forum.gazeta.pl

OT SMA i koszty leczenia

Tak się zastanawiam gdzie jest granica pomocy i ratowania życia (socjalizm vs kapitalizm albo jeszcze coś pomiedzy)
wlasnie odrzucono propozycje badan przesiewowych wykrywających SMA u noworodków
Pisząc jasne ze to nieuzasadnione ekonomicznie
Dzieci z SMA rodzi się rocznie w Polsce 45-50
Wykrycie choroby wczesnie daje prawie gwarancje normalnego Ĺźycia (prawie bo terapia jest nowa) ale kosztuje 9 mln PLN za dziecko.
Jak badan nie będzie to z tych 45-50 umrze ok40-45 wczesnie i szybko na niewydolnosc oddechowa a reszta bez leczenia będzie skazana na opiekę do końca życia.
Odchodząc od grania na emocjach i co by było gdyby to było moje dziecko itd zaczynam skłaniać się ku opinii ze zgadzam się w tym przypadku z decyzja
Poza kosztami badan przesiewowych co roku kosztowałoby to ok 400 mln PLN. A za to moĹźna uratować Ĺźycie paru tys osób a nie 50.
Ale jestem ciekawy waszych opinii
--
Kobieto! Nigdy nie stawaj pomiędzy twoim mężczyzną, a jego kolegami. Pamiętaj, Ĺźe on nie zastąpi swoich kolegów masturbacją. Ale ciebie tak.

Tagi: Smart
Źródło: forum.gazeta.pl

No proszę, na A4 wcale jeszcze drogo nie jest...


"Zarząd spółki zarządzającej A4 na odcinku Katowice-Kraków postanowił ujawnić szczegóły umowy koncesyjnej (oczywiście za zgodą Ministerstwa Infrastruktury). Najciekawszą informacją z punktu widzenia kierowców jest z pewnością ta o maksymalnych dopuszczalnych stawkach za przejazd. Jak podaje "Auto Świat", te mogą być korygowane raz do roku na podstawie rocznego wskaźnika wzrostu cen artykułów konsumpcyjnych i usług, wzrostu PKB czy wskaźnika korekty walutowej.
Okazuje się, Ĺźe aktualna opłata stanowi "tylko" 60 proc. dopuszczalnej. To oznacza, Ĺźe 24 zł, które kierowcy osobówek płacą za przejechanie A4 z Katowic do Krakowa, moĹźe wzrosnąć nawet do około 40 zł. MoĹźemy się więc spodziewać w najbliĹźszych latach jeszcze jakiejś podwyĹźki za przejazd A4, choć trzymamy kciuki, by operator nie zbliĹźył się do maksymalnej stawki. 20 zł za jeden odcinek brzmi absurdalnie."
A ja trzymam kciuki za te 40 zł.
Bank Czarneckiego można było przejąć to może i 60 km autostrady sie uda...
--
Pozdrawiam,
galtom
"Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac?" - George Carlin

Tagi: Mini
Źródło: forum.gazeta.pl

Radio 357 wystartowało


To co wybrać
Pr. III - jednak? (taki Ĺźart)
Nowy Świat - ?
Radio 357 - ?
--
Pozdrawiam,
galtom
"Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac?" - George Carlin

Źródło: forum.gazeta.pl

Asphalt Burning - ktoś, coś?

Jest na Netflix (podobnie jak Bullit) i nie wiem czy sie decydowac...
W trailerze jest niby o Nordschleife... komedia, Norweska... może sie mnie i młodemu spodoba...
Chyba, ze ktos juz ogladal i wie, ze szkoda czasu?
--
Pozdrawiam,
galtom
"When agriculture and industry came along people could increasingly rely on the skills of others for survival, and new "niches for imbeciles" were opened up. You could survive and pass your unremarkable genes to next generation [...]"

Tagi: Lada
Źródło: forum.gazeta.pl

Obraza uczuć religijnych?

Przez święta oglądaliśmy sobie z młodym wszystkie sezony i odcinki Grand Tour i wczoraj zakończyliśmy odcinkiem o pożegnaniu Mondeo.
Ciekawe co by się działo u nas, gdyby ktoś tak poĹźegnał samochód...

Przypuszczam, że była by straszna afera i donosy do prokuratury.
--
Pozdrawiam,
galtom
"When agriculture and industry came along people could increasingly rely on the skills of others for survival, and new "niches for imbeciles" were opened up. You could survive and pass your unremarkable genes to next generation [...]"

Tagi: Ford, MG
Źródło: forum.gazeta.pl

Stellantis... Ciekawe co z tego wyjdzie...


--
Pozdrawiam,
galtom
"Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac?" - George Carlin

Źródło: forum.gazeta.pl

A1 w śniegu

wczoraj wieczorem jechałem autostradą A1. Kurczę mniej więcej od Gdańska do Sztumu ta autostrada to był głównie śnieg. Jakieś 70km. Masakra. Nie widziałem gdzie są pasy. Orientowałem się po barierkach. Jechałem praktycznie po śniegu. Dopiero przed Nowymi MarĹźami pojawiły się piaskarki i było lepiej. W szybę waliło intensywnie śniegiem. Takiej śnieĹźycy na drodze to nie pamietam.
Ale nowe Bridgestony spisały się bardzo dobrze. Tylko w jednym momencie samochod zasygnalizował ślizganie.

Źródło: forum.gazeta.pl

Samochody autonomiczne po wielkopolsku ;)

Wprawdzie Wielkopolsce daleko do Kalifornii, ale teĹź mamy samochody bez kierowcy ;)
"Pod Poznaniem zatrzymano samochód, w którym nie było kierowcy. PasaĹźerowie twierdzą, Ĺźe go nie znali
Do nietypowego zdarzenia doszło w poniedziałek.
Sprawą zajęliśmy się po tym, jak o duĹźej akcji policji w okolicach miejscowości Dachowa i Robakowo poinformował nas Czytelnik. Jak przekazał pojawiło się w tym miejscu 6-7 radiowozów. Policjanci przeczesywali teren.
Funkcjonariusze próbowali zatrzymać do kontroli samochód. Auto w końcu się zatrzymało, ale jak podeszli policjanci okazało się, Ĺźe nie ma w nim kierowcy - przekazywał nam podkom. Piotr Garstka z biura prasowego wielkopolskiej policji. W samochodzie siedziało dwóch pasaĹźerów, obaj pod wpływem alkoholu. Nie potrafili racjonalnie wytłumaczyć kto kierował autem i gdzie się znajduje - dodał. Funkcjonariusze z psem tropiącym przeszukiwali okoliczny teren, ale kierowcy nie znaleziono. PasaĹźerowie zostali zatrzymani do wyjaśnienia.
Jak mówił dziś w rozmowie z "Głosem Wielkopolskim" mł. insp. Andrzej Borowiak, rzecznik wielkopolskiej policji mężczyźni w poniedziałek nadal trzeźwieli. Policjantom powiedzieli, Ĺźe nie znali kierowcy. Funkcjonariusze ustalili, Ĺźe auto pochodzi z wypoĹźyczalni. Mężczyzna, który je wypoĹźyczył stwierdził, Ĺźe przekazał je koledze - jak mówi gazecie mł. insp. Borowiak - prawdopodobnie to ten mężczyzna jest poszukiwany. Działania nadal trwają"

Źródło: forum.gazeta.pl

Rok 2020 - podsumowanie

Jak oceniacie rok 2020 i jak przewidujecie ze sie to zmieni w 2021w 3 kategoriach:
1. Finanse rodzinne
2. "Jakosc" zycia - rzeczywista czy realna
3. Jakosc zycia - psychiczna czy tez "udczuwalna"
U mnie
2020
1. Poprawilo sie -- nie ubylo mi ani gorsza, Rzad dolozyl "covidowe" , wydawalismy mniej
2. W zasadzie be z zmian. Pewne rzeczy sie pogorszyly odrobine a inne polepszyly.. Tak ze nie czyjemy ze cos stracilismy
3. Spadla o jakies 20% ze wzgledu na ograniczenia i noszenie masek a takze to ze wszyscy dookola spanikowali.
2021
Wszystko powinno sie poprawic kiedy zaczna nas wypuszczac z klatek.

Źródło: forum.gazeta.pl

Myślicie ze rozbił lampy?

I kto za to zaplaci jak sprawca bez OC
Tylko kierowcy Ĺźal bo sobie dzien spieprzyl
--
Kobieto! Nigdy nie stawaj pomiędzy twoim mężczyzną, a jego kolegami. Pamiętaj, Ĺźe on nie zastąpi swoich kolegów masturbacją. Ale ciebie tak.

Źródło: forum.gazeta.pl

Gdybyś mógł mieć tylko jeden samochód w Ĺźyciu...

Gdybyś musiał przez całe Ĺźycie jeździć tylko jednym modelem samochodu, ewentualnie co jakiś czas aktualizowanym, ale wyłącznie jego następną generacją, to który byś wybrał?
Decyzja była trudna, ale u mnie padłoby na BMW 320i, chyba w wersji Touring.

Tagi: BMW
Źródło: forum.gazeta.pl

nówki w salonach podroĹźeją o 10%

Od 2021 r. w państwach członkowskich Unii Europejskiej będą juĹź w pełni obowiązywały nowe limity emisji spalin, które wyniosą 95 g CO2/km. Producenci niespełniający powyĹźszej normy, będą musieli płacić 95 euro za kaĹźdy gram dwutlenku węgla ponad limit. Kara zostanie naliczona dla kaĹźdego auta, które nie spełni wyznaczonego limitu.
Moim zdaniem karę powinni zapłacić teĹź wszyscy właściciele uĹźywanych Diesli (a nie tylko nowych )bo to oni trują (norma euro 5 u Diesla to jak norma euro3 w benzynówce !) ...gdyby zatem taki qubuś zapłacił rocznie ze 3 tysiące zł podatku ekologicznego od swojego kopcącego Dieselka razy 10 milionów Diesli w Polsce to budĹźet by zyskał 30 mld zł i Polska byłaby bogatym krajem i czystym hehe:)

Źródło: forum.gazeta.pl

Jeszcze nie wytrzewiawszy zakladam watek

Czy tylko ja jestem taki zboczony, czy ktos z Was tez tak ma? Chodzi o miejsce do ktorego Was "ciagnie" pomimo ze nie po drodze. Ja mam taka ulice, Francuska na Saskiej Kepie w Warszawie, musze sie jezeli jest okazja, tamtedy przejechac.
Oprocz tego ze kiedys tam krotko pomieszkalem, racjonalnie nic, a jednak cos mnie tam zawsze ciagnie...

Tagi: Lada
Źródło: forum.gazeta.pl

Waga, ah to ty ?


--

Źródło: forum.gazeta.pl

Warszawa al.Wilanowska i Puławska niewyznaczone p.

Kolizja:
Moze mi ktos wytlumaczyc "logike", ze jak jade caly czas Willanowska, to "skrecam w lewo", a jak skrecam w prawo, to "jade prosto" ?
moje wyjasnienie:
--

Tagi: Warszawa
Źródło: forum.gazeta.pl

reklama
Klatka.pl
Polecane wątki
Egzamin na prawo jazdy

Kilka dni temu po raz trzeci nie zdałam egzaminu praktycznego na prawo jazdy. To był pierwszy raz, jak w ogóle wyjechałam z placu na miasto. Wcześniej zawsze egzamin kończył się na łuku lub na ruszaniu na wzniesieniu. Problem polega na tym, Ĺźe nie bardzo wiem, czy jest sens, by zapisywać się na kolejny egzamin. Czuję, Ĺźe juĹź trochę nie mam do tego siły, ale z drugiej strony chcę mieć juĹź to prawo jazdy, bo bardzo lubię jeździć autem, a poza tym na pewno mi się to przyda w przyszłości. Jest mi teĹź trochę wstyd przed przyjaciółmi, bo większość z nich zdała za pierwszym, maksymalnie trzecim razem, tylko ja mam z tym kłopot. Nie mogę zwalać tego na stres, bo zawsze jak wsiadam do auta, to skupiam się na danym manewrze i nie stresuję się jakoś bardzo, egzaminatorów teĹź miałam bardzo w porządku. Przed trzecim egzaminem zmieniłam instruktora i czułam się trochę pewniej. On z resztą, takĹźe twierdził, Ĺźe dobrze mi idzie. Jak radzicie? Zapisywać się na kolejny egzamin?

Źródło: forum.gazeta.pl

reklama
Klatka.pl
Kontakt z nami